Młodzież zaprasza na oratorium "Ja jestem"Oratorium „Ja Jestem” to dzieło, które wspólnymi siłami tworzą młodzi ludzie z całej Diecezji Legnickiej. Skomponowane przez Matusza Kazimierskiego do słów diakona Adriana Sielickiego, opowiada o historii paschy Narodu Wybranego, oraz o passze krzyżowej Jezusa Chrystusa.

To dzieło powstaje przy współpracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz grupy Młodzież Tworzy Musical. Premiera odbędzie się 15 lipca 2017 roku o godzinie 20:30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (os. Piekary); będzie owocem warsztatów muzycznych pod przewodnictwem kompozytora, które odbywały się na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy od 4 lipca 2017 roku.

Obok blisko 50 osobowego chóru młodzieżowego, wystąpi także młodzieżowa orkiestra, złożona z uczniów, studentów, jak również ich nauczycieli i rodziców, pochodzących głownie z Diecezji Legnickiej oraz innych miast Polski. Solistami koncertu będą młodzi przedstawiciele naszej Diecezji. Gorąco zapraszamy wszystkich na koncert premierowy!

Honorowy patronat nad oratorium objął JE Biskup Marek Mendyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej, a głównym sponsorem jest Fundacja KGHM Polska Miedź SA.

Kontakt

59-220 Legnica,
ul. Słubicka 6
Tel.: 76 862 19 80
E-mail: parafia@swrodzina.legnica.pl

Dodatkowe informacje

W przygotowaniu